sobota, 21 lipca 2012

A.

Akaar Leonard James – dzieciak, który będąc rodowitym Capellaninem został przejściowo synem doktora McCoy i nawet dostał po nim imię. Na jego przykładzie można było przekonać się, że Mr Spock nie znosi niemowląt, dostawszy go bowiem na ręce oddał szybko doktorowi z trudnym do opisania obrzydzeniem.

Akademia Gwiezdnej Floty - u Gene'a Roddenberry'ego kuźnia kosmicznych talentów i miejsce ostatecznego odsiewu tych, co się do służby nie nadają. U JJ Abramsa przeciętny amerykański college dla trudnej młodzieży, szkolący mięso armatnie, pardon, fazerowe i przyjmujący wszystko, co ma dwie nogi i na drzewo nie ucieka.

Aktuh i Melota – tytuł klingońskiej opery, ulubionego dzieła artystycznego Worfa, pewnie dlatego, że mnóstwo w nim ryków, wycia i innego hałasu.

Alexander - syn Worfa, dzieciak tak bardzo klingoński, że najlepiej by się nadawał do domu poprawczego. Skutkiem tego państwo Rozhenko, adopcyjni rodzice Worfa, nie czuli się na siłach, by go wychowywać, i powierzyli to doniosłe zadanie jego ojcu. przeważnie jednak zajmowali się tym inni członkowie załogi USS Enterprise-D, bo Worf nie miał czasu, zajęty obowiązkami szefa ochrony bądź podrywaniem doradcy Troi.

Amanda Grayson - nauczycielka, matka Spocka. Dama odznaczająca się potężnym wstrętem do seksu i golenia nóg. Skutkiem mądrego wyboru męża i jednym, i drugim może się zajmować raz na siedem lat, co całkowicie wystarcza jej do szczęścia.

Anan 7 - nie miał nic wspólnego z Kofi Ananem. Przywódca Wysokiej Rady na planecie Eminiar VII. Tak bardzo zainteresowany utrzymaniem status quo w komputerowej wojnie z planetą Vendikar, że chciał zabić całą załogę USS Enterprise. Nie spodobało się to Kirkowi, który miał własne zdanie i nie dał się przekonać demagogicznymi wywodami.

Andoria - planeta tak zimna, że jej mieszkańcy zsinieli na amen i nawet reaktor warp nie umie ich rozgrzać.

Andrea - mechaniczna kobietka doktora Kirby. Kirkowi bynajmniej nie przeszkadzało, że sztuczna. Powiedział :"Co tam, robotka, ale słodka." i pocałował ją tak, że aż program się jej zawirusował.

android - inaczej sztuczny człowiek, w pełni funkcjonalny. Najsłynniejszym androidem w Treku jest Data. Jego funkcjonalność osobiście sprawdziła Tasha Yar i była raczej usatysfakcjonowana.

Andromeda - statek kapitana Hunta, stanowiący przyszłościową legendę czasów Treka. Inna Andromeda znaczyła śmierć, ale już dawno o niej zapomniano.

Angel One - planeta, na której panuje właściwy porządek rzeczy, zgodny z prawami natury i boskim planem, to znaczy kobiety wszystkim rządzą, a mężczyźni im służą.

Archer Jonathan - kapitan pierwszego statku gwiezdnego o nazwie Enterprise. Ponieważ został wzięty na swoje stanowisko z łapanki, większość czasu poświęca na rozmyślanie, co właściwie robi na tak eksponowanym stanowisku. Próbując jakoś usprawiedliwić fakt, że jest dowódcą, pakuje się w każdą możliwą awanturę, i przeważnie obrywa.

away team - grupa zwiadowcza, w skład której wchodzą zazwyczaj kapitan statku, pierwszy oficer, lekarz i kilku redshirtów, przeznaczonych do odstrzału.

1 komentarz:

  1. Do Andorii bym dodał, że mieszkańcy wyglądają jak skrzyżowanie Shreka ze smerfami :)

    OdpowiedzUsuń